Uczniowie klasy piątej "a" realizują projekt "Otwarta Firma"

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-11-22 | Views: 772

21 listopada  klasa VA wraz z opiekunami uczestniczyła w krótkiej wycieczce  do Kuźni na obszarze byłego zakładu ZNTK w Ostrowie Wlkp.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z warunkami pracy jakie istnieją w Kuźni i procesem produkcyjnym gotowych elementów wyrabianych ze stali. Szczególne wrażenie robiły rozgrzane do czerwoności paleniska gdzie kucie stali odbywa się w temperaturze bliskiej 1000 stopni przy pomocy ogromnych młotów nadających odpowiedni kształt. Niektóre miejsca w Kuźni przypominały obrazy jakie można zobaczyć w prawdziwej hucie. Uczniowie mieli również możliwość pobytu w laboratorium gdzie szczegółowo zostali zapoznani z niuansami tej jakże precyzyjnej pracy od której zależy bezpieczeństwo np. taboru kolejowego w którym używane są części pochodzące z ostrowskiej Kuźni. Wizyta w tym bardzo ciekawym miejscu z pewnością zostanie na długo w pamięci.

autor: Leszek Wikariak