Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-09-22 | Views: 368

„Ekologiczny pojazd marzeń”

Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjno-Społeczne „re – EWOLUCJA” przy współpracy z Urzędem Miasta było organizatorem konkursu plastycznego „Ekologiczny pojazd marzeń”.

Tematyka prac plastycznych związana była z akcją „Rowerowa Rewolucja”, która została zapoczątkowana w 2009 roku. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród oraz otwarciem wystawy pokonkursowej odbyło się w Parku Miejskim ramach obchodów „Dnia bez samochodu” w sobotnie przedpołudnie, dnia 22 września 2018 roku. Na konkurs nadesłano  238 prac z ostrowskich szkół i placówek oświatowych. Komisja w składzie: Michał Trusz - plastyk miejski, Aleksandra Antczak oraz Paulina Dobrzyńska - plastyczki z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim doceniła kreatywność, oryginalność rozwiązań w pracach uczniów naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znalazła się Natalia Pokrywa uczennica z klasy VII „a”. Wyróżnienie przypadło Julii Pokrywie z klasy IV „d”. Dla podopiecznych Violetty Lebdy konkurs był okazją do zaprezentowania możliwości twórczych w dziedzinie plastyki oraz do wymiany doświadczeń artystycznych.

Gratulujemy!