Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2014-10-28 | Views: 902

Klubu Przyjaciół Książki dla pierwszaków

W piątek 24 października oraz poniedziałek 27 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście pasowania na  czytelników Biblioteki Szkolnej.

Gościem spotkania była pani dyrektor Urszula Twardowska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania. Podczas pierwszej części uroczystości uczniowie obejrzeli przedstawienie pt.: „Prośby książki” przygotowane przez członkinie Klubu Przyjaciół Książki z klas IIId, IVa i VIa., z którego mogły dowiedzieć się jak należy szanować książki oraz czego książki bardzo nie lubią. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Następnie pani bibliotekarka wyjaśniła uczniom w jaki sposób należy korzystać z biblioteki. Wreszcie nastąpiła najbardziej oczekiwana przez  pierwszoklasistów chwila, każdy mógł samodzielnie wybrać sobie książkę ze zbiorów biblioteki i wypożyczyć ją do domu.Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Galeria-zobacz