Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2014-10-22 | Views: 1063

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W dniu 22 października 2014 roku odbył się ,,Szkolny Konkurs Pięknego Czytania”. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas IV – VI.

Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych, dlatego nasz konkurs odbył się właśnie w październiku. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w głośnym czytaniu. Przygotowali fragmenty ulubionych lektur. Na pewno była to też forma zachęty do częstszego sięgania po książkę zwłaszcza, że jesienne wieczory bardziej niż inne pory roku skłaniają nas do lektury. Komisja w składzie: pani Małgorzata Mizerna, pani Anna Kubiak i pani Aurelia Paczkowska przyznała jedną nagrodę za zajęcie I miejsca, jedną – za zajęcie II miejsca, dwie – za zajęcie III miejsca oraz dwa wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrody główne zostaną wręczone na apelu z okazji Święta Niepodległości.

Galeria-zobacz