III Powiatowego Biennale Rysunku Dzieci i Młodzieży

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2014-09-30 | Views: 930

„Krechy, kreski, kreseczki”

Wszystkie dzieci są artystami. Sztuką jest pozostać artystą kiedy się dorośnie.
Pablo Picasso

W Młodzieżowym Domu Kultury w Galerii „Pędzelek” miało miejsce podsumowanie III Powiatowego Biennale Rysunku Dzieci i Młodzieży „Krechy, kreski, kreseczki”. Na biennale napłynęło 391 prac młodych plastyków z powiatów: ostrowskiego, kaliskiego i pleszewskiego. Tegoroczna, trzecia edycja konkursu została ogłoszona w roku Salvadora Dali  z okazji 110. rocznicy urodzin tego artysty . Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie prac inspirowanych marzeniami sennymi, fantazją, światem nadprzyrodzonym, a także twórczością surrealistów, z których wywodził się Dali. Komisja konkursowa doceniła walory artystyczne pracy Wiktorii Klupieć uczennicy klasy III a i przyznała jej wyróżnienie. Praca plastyczna, powstała na zajęciach plastycznych, pod kierunkiem pani Violetty Lebdy. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokonkursową wystawę prac plastycznych.

Galeria -zobacz