Tydzień Profilaktyki - Owocowe sałatki w klasie 1a

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2024-04-25 | Views: 34

„Już owoców pełen kosz Mienią, mienią się barwami Te owoce smaczne są, Zjedz je, zjedz je razem z nami.”

Na zajęciach o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy 1a postanowili wykonać pyszną sałatkę owocową.

Były jabłka, gruszki, śliwki, winogrona oraz owoce tropikalne takie, jak: banany, mandarynki a nawet granat. Z wielkim zapałem obierały i kroiły owoce, wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Kolorowa sałatka smakowała wyśmienicie!!! Przed przystąpieniem do pracy, przypomniane zostały zasady zdrowego odżywiania oraz zasady higieny.  Po takich zajęciach dzieci na pewno zapamiętają, że to co zdrowe może być również bardzo smaczne.