Fantastyczna podróż uczniów klasy II b

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2024-04-15 | Views: 40

Uczniowie klasy II b mieli niebywałą okazję uczestniczyć w projekcji filmu pt. ,,Wspaniały Ocean" w technice stereoskopowej 3D.

Odbyli magiczną,  podwodną podróż w głąb oceanu do podwodnego, najbardziej niezwykłego i różnorodnego ekosystemu na świecie. Odwiedzili magiczne miejsca pełne niezwykłych koralowców, kolorowych ryb oraz fascynujących formacji skalnych. Wśród raf koralowych najmłodsi zobaczyli z bliska ławice małych rybek, kałamarnice, nieuchwytne ośmiornice, diabły morskie, rekiny, żółwie morskie, które przepływały dosłownie na wyciągnięcie ręki. Dzięki specjalnym okularom 3 D, mieli możliwość podziwiać obraz z głębi i czuć się tak, jakby sami był w środku akcji, a to z kolei dostarczyło im wielu niezapomnianych wrażeń. Film był doskonałą lekcją przyrody, ponieważ  drugoklasiści wzbogacili swoją wiedzę na temat podwodnego świata fauny i flory oraz ekologii, gdyż zwrócił uwagę na skutki zmiany klimatu, które są jedną z największych zagrożeń dla Wielkiej Rafy Koralowej, powodując wymieranie koralowców.