Rozdanie nagród

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2023-06-11 | Views: 172

Na początku czerwca rozstrzygnięto szkolny konkurs dla uczniów klas V-VIII pt. „Warto przeczytać”, który polegał  na stworzeniu multimedialnej prezentacji zachęcającej do przeczytania wybranej przez uczestnika książki lub książek.

Konkurs został zorganizowany z okazji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Jego głównymi celami były: promowanie czytelnictwa oraz utrwalanie zasad korzystania z materiałów zgodnie z prawem autorskim. Nadesłane prace okazały się bardzo pomysłowe i pokazały jak różnorodne zainteresowania czytelnicze posiadają uczniowie naszej szkoły. Wśród promowanych książek znalazły się nie tylko powieści młodzieżowe, przygodowe, fantastyczne, kontynuacje lektur szkolnych, ale również publikacje popularnonaukowe.

Podsumowanie konkursu odbyło się 1 czerwca w bibliotece szkolnej. Przybyłym laureatom dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani wicedyrektor Bogna Roszyk.

J. Dryjańska, V. Kowalczyk