Spotkanie z aktorką

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2023-04-28 | Views: 131

W dniu 21 kwietnia 2023r. gościliśmy w naszej szkole aktorkę teatralną i filmową – Panią Paulinę Zwierz, znaną m.in. z wielokrotnie nagradzanego serialu o pracy ratowników medycznych  - „Na sygnale”.

Nasz Gość zaszczycił nas swoją obecnością, aby podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym. Pani Paulina opowiedziała jak wygląda zza kulis praca aktora. Z jednej strony jest to piękna i ekscytująca praca, a z drugiej trudna i stresująca, w której wielokrotnie trzeba powtarzać jedną scenę, trzymać się scenariusza, przekazywać emocje, zachowania i myśli postaci, w którą aktor się wciela po to, aby przy pomocy tonu głosu, akcentu, mimiki twarzy czy gestów przekonać widza o wiarygodności swojej postaci. Dzieci z klasy Ic słuchały z ogromnym zaciekawieniem. Być może są wśród nich przyszli aktorzy. Po spotkaniu uczniowie mieli okazję zdobyć autograf od Pani Pauliny.

Galeria - zobacz.