Mobilne Planetarium

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2023-04-12 | Views: 139

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w seansach edukacyjnych w Mobilnym Planetarium.

We wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły, która stanowiła namiastkę kosmosu odbył się ,,Kosmiczny seans”. Najmłodsze dzieci przeniosły się w kosmos wraz z bohaterami  filmu, który opowiadał o podróży po Układzie Słonecznym oraz zmianach jakie następują w przyrodzie w związku z następującymi po sobie porami roku. W mobilnym planetarium uczniowie mogli przenieść się w miejsca ukazane na filmach. Nie zabrakło również chwili zabawy - dzięki realistycznej animacji wszyscy mogli poczuć się jak na prawdziwym rollercoasterze, szybkiej i "zakręconej" karuzeli. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.

Galeria - zobacz.