Światowy Dzień Serca w klasie 2c

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-10-03 | Views: 260

Nasza szkoła jest Szkołą Promującą Zdrowie, angażujemy się w różnorodne działania mające na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

Światowy Dzień Serca jest również wpisany w program naszych działań. W tym dniu uczniowie klasy 2c mieli okazję do przyswojenia sobie wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz potrzebie aktywności fizycznej. Była również mowa o negatywnych skutkach dla układu krążenia,  prawidłowym odżywianiu, właściwym stylu życia oraz o wpływie sportu i aktywności fizycznej na serce.  Dzieci również oglądały filmy edukacyjne o funkcji serca, wykonały prace plastyczne oraz wycinały serca. Następnie wzięliśmy udział w ćwiczeniach muzyczno- ruchowych ,,W rytmie serca” na świeżym powietrzu.

autor: Patrycja Muss-Śliwa