Wycieczka do Juraparku

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-09-22 | Views: 377

W słoneczny wrześniowy dzień odbyła się tak długo wyczekiwana wycieczka do Juraparku w Krasiejowie dla uczniów klasy 2c oraz 3b.

Podczas wizyty w parku obejrzeliśmy film 5D, co było zupełnie nowym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów, bo oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogli doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych.

Kolejną atrakcją był Tunel Czasu, który przeniósł nas w moment, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Na pokładzie „kapsuły czasu” poznawaliśmy kolejne etapy jej kształtowania się.

Niesamowite wrażenie zrobiło na nas również Prehistoryczne Oceanarium. Tam stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Co ciekawe, mogliśmy je podziwiać w ich naturalnej wielkości.

Ostatnie godziny wycieczki spędziliśmy w Parku Zabaw  gdzie uczniowie świetnie się bawili i spędzili miło czas.