Wizyta zagraniczna w ramach programu Erasmus+

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2021-06-29 | Views: 376

Delegacja z Węgier w Ostrowie Wielkopolskim.

W dniach od 20 do 24 czerwca 2021 r. Szkołę Podstawową nr 7 im. gen. J. Bema w Ostrowie Wielkopolskim odwiedziła delegacja zagraniczna z Węgier w ramach kończącego się projektu pt:„ Read, Count and Play” programu Erasmus+.  Film z wizyty partnerskiej - zobacz

Projekt we współpracy z Finlandią, Portugalią, Turcją i Irlandią realizowano w ostatnich 3 latach a wspólne spotkanie uczniów i nauczycieli z Polski i Węgier stanowiło podsumowanie współpracy, w ramach której powstało wiele tekstów użytkowych w językach ojczystych i angielskim,  legend, przepisów kulinarnych, zagadek logicznych i prezentacji.

Podczas pobytu w Polsce goście wraz z uczniami i nauczycielami z Siódemki uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-intergracyjnych w Szkole Podstawowej nr 7, zwiedzali miasto, odwiedzili kompleks rekreacyjny Piaski- Szczygliczka, a także  udali się na wycieczkę krajoznawczą w rejon Wrocławia i Kudowy Zdroju.
Wizyty zagraniczne w ramach Programu Erasmus to przede wszystkim  promowanie różnorodności językowej i świadomości międzykulturowej, poznanie walorów naszego regionu i  podwyższanie kompetencji językowych uczniów poprzez uczenie się w naturalnym środowisku,  jak również  tworzenie odpowiedniego klimatu i atmosfery sprzyjającej budowaniu dobrych relacji rówieśniczych. W kolejnym roku szkolnym realizowane będą w ostrowskiej Siódemce kolejne 2 projekty wsparte przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i koordynowane przez nauczycieli Monikę Dryjańską i Ewę Bartczak.

zdjęcia- zobacz