Akcja „Góra grosza” - zakończona

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2021-06-26 | Views: 322

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.” – Flora Edwards

Dobiegła końca kolejna edycja „Góra Grosza”, którą na terenie naszej szkoły przeprowadził Samorząd Uczniowski.

Organizatorem przedsięwzięcia było Towarzystwo  „Nasz Dom”. Cel akcji pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Najcenniejsze jest to, że to same dzieci pomagają innym dzieciom. Mogą poczuć, że mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna „Góra Grosza", może przyczynić się do poprawy losu dzieci. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wspierali akcję udowadniając tym samym, że nie można pozostawać obojętnym na trudny los innych. Koordynatorami przedsięwzięcia były Elżbieta Bachorska i Violetta Lebda.