Nagrody w Konkursie Plastycznym „Dekoracja Biało - Czerwona”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-11-11 | Views: 422

Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto, które obchodzone jest corocznie 11 listopada.

Polska po 123 latach rozbiorów w roku 1918 odzyskała niepodległość. Uczniowie „Siódemki” wzięli udział Konkursie Plastycznym, którego motywem przewodnim była „Dekoracja Biało - Czerwona”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie poczucia dumy narodowej, rozwijanie zainteresowań artystycznych i wrażliwości estetycznej oraz prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu. Jury oceniło 286 prac plastycznych, które nadesłane zostały z całej Wielkopolski i wyłoniło najciekawsze prace. W gronie nagrodzonych zalazła się uczennica klasy siódmej „a” Aleksandra Tyra, która zajęła III miejsce. Wyróżnienie przypadło Marcie Popiel, Oskarowi Szymoniakowi, Annie Olejniczak, Kai Śniegockiej oraz Zofii Witkowskiej uczniom klasy siódmej. Opiekunem artystycznym jest Violetta Lebda. W związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, podsumowanie konkursu odbyło się w formie online.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !