Odznaczenia dla wielkopolskich nauczycieli

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-11-08 | Views: 208

 

Odznaczenia dla wielkopolskich nauczycieli za zasługi w codziennej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej wręczył 20 października br. wicewojewoda Maciej Bieniek wspólnie z kuratorem oświaty Robertem Gawłem. 

 

 

 Z rejonu Konina i Kalisza odebrało je 65 pedagogów wśród nich znalazły się dwie nauczycielki z naszej „Siódemki”: Dorota Lebda została udekorowana prezydenckim Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, a Ewa Bartczak otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość w reżimie sanitarnym odbyła się w dawnym pałacu Państwa Chrystowskich w Tłokini Kościelnej koło Opatówka.

W czasie uroczystości odczytany został list wojewody Łukasza Mikołajczyka: „Sukcesy dorastających wychowanków, to w znacznej mierze zasługa Państwa mądrego nauczania. […] Z własnego doświadczenia dobrze znam pracę w zawodzie nauczyciela i wiem, z jaką odpowiedzialnością i wyzwaniami się wiąże. Doceniam, że wybrali Państwo tę niełatwą, ale też pełną satysfakcji ścieżkę zawodową, i łączę nadzieję, że zawsze będą spotykać się Państwo z uznaniem uczniów, rodziców i całego społeczeństwa”.

Galeria - zobacz