Obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2020-10-21 | Views: 158

Meet and Code

Europejski Tydzień Kodowania  to coroczne wydarzenie promujące naukę programowania wśród dzieci i młodzieży „Meet and Code” to inicjatywa  w ramach której organizacje pozarządowe mogą uzyskać dofinansowanie  na wydarzenie zorganizowane w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania.

 

Celem wydarzeń jest pokazanie młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania wprowadzić w życie swoje pomysły. Meet and Code, w ramach którego organizacja może uzyskać wsparcie na wydarzenie programistyczne, obejmuje następujące kraje: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Węgry, Kazachstan, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria oraz Ukraina. Inicjatorami Meet and Code są firma SAP, niemiecka organizacja Haus des Stiftens gGmbH oraz inni partnerzy sieci TechSoup Europe, będącej częścią sieci TechSoup Globaal

Stowarzyszenie "Czas dla Dzeci" w ramach pozyskanego grantu było już po raz czwarty inicjatorem i organizatorem wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 7, które miało służyć zachęceniu uczniów do nauki kreatywnego programowania.

W bieżacym roku szkolnym inicjatywa przebiegała w formie on-line ze względu na obecne warunki pandemiczne.Każdy uczeń miał możliwość zgłoszenia się do udziału w warsztatach z programowania w języku Python. Poprzez udział w warsztatach uczniowie mieli sansę zdobyć nowe kompetencje związane z kodowaniem, oraz przekonać się, iż tej umiejętności może nuaczyć się każdy.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez doświadczonego trernera z firmy Senior Project Manager Akademia Kodu.

 

galeria zdjęć- zobacz

materiał z warsztatów- zobacz