Apel ku czci Jana Pawła II

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-10-16 | Views: 386

„O Panie to ty na mnie spojrzałeś... Swoja Barkę pozostawiam na brzegu razem z Tobą nowy zacznę dziś łów...”

16 października 2020 roku przypada 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na biskupa Rzymu.

Z tej okazji uczniowie klasy VI b pod kierunkiem pani Elżbiety Bachorskiej i pani Violetty Lebdy przygotowali apel, który przybliżył uczniom postać Wielkiego Polaka. Papież był wielkim człowiekiem nie tylko dlatego, że był głową Kościoła, ale dlatego, że zadziwiał swoim postępowaniem świat. Był niekwestionowanym autorytetem moralnym całego świata. Nie było w dziejach ludzkości takiego człowieka, którego słowa słyszałoby tylu ludzi, co jego. Jesteśmy mu wdzięczni nie tylko dlatego, że w naszym wieku pełnym podziału, niezrozumienia, odmieniał  świat na lepsze, ale dlatego, że nas samych uczynił lepszymi.