Ptaków śpiew

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-06-19 | Views: 401

Wielkopolski Kurator Oświaty zaprosił uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego, do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków śpiew” 2020 - Rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich.

Konkurs był przeprowadzany metodą zdalną z zastosowaniem platformy moodle w formie wielostopniowego testu odsłuchowego. Baza nagrań konkursowych, zawierała nagrania śpiewu/odgłosów w formacie mp3, różnych polskich ptaków. Pierwszy etap konkursu zakończył się 31 maja. Wzięło w nim udział troje uczniów z Siódemki: Amelia Świtała z klasy 4a, Kinga Handke z klasy 1a oraz Bartosz Handke z klasy 5d. Cała trójka wykazała się świetnym słuchem, ale do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczestnicy, którzy osiągnęli wynik minimum 21 punktów na 25 możliwych, czyli:  Kinga Handke  i Bartosz Handke, którzy wywalczyli maksymalną ilość punktów. Kolejny test odbył się 19 czerwca i polegał także na wykazaniu się umiejętnością rozpoznawania śpiewu, i odgłosów ptaków polskich. Również podczas tego etapu konkursu, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się imponująco. Do zdobycia było 70 punktów, Kinga zdobyła 52 punkty, a Bartosz 68 punktów, czym otworzył sobie drogę do kolejnego ostatniego już etapu konkursu. Gratulujemy całej trójce, która wykazała się odwagą, wiedzą i umiejętnościami, a także poświęciła czas i zaangażowanie w przygotowanie do konkursu. Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności nie raz przydadzą się i sprawdzą w ich dalszym życiu.