Wywalczony Brąz!

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-03-10 | Views: 592

W dniu 06.03.2020 r. w SP 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Koszykówce chłopców.

Na zawodach stawiły się cztery szkoły: SP 1, SP Edukator, SP 5 oraz SP7. Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Pierwsze spotkanie z SP Edukator nasi uczniowie wygrali 49:37. W drugim meczu przegraliśmy 21:64 z gospodarzami turnieju, którzy ostatecznie bez przegranej wygrali cały turniej. W ostatnim spotkaniu turnieju nasza szkoła zmierzyła się z SP 5. Całe spotkanie było bardzo wyrównane. Chłopacy zapewnili licznie zgromadzonym kibicom mnóstwo emocji przez cały mecz by ostatecznie w ostatniej kwarcie rozstrzygnąć losy spotkania. Do ostatnich sekund meczu nie było jasne kto w tym turnieju odbierze srebrny a kto brązowy medal. Ostatecznie przegrywamy wynikiem 47:48 z SP 5 i zajmujemy III miejsce na Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego Szkół Podstawowych w Koszykówce chłopców – Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Gratulujemy chłopcom, którzy stawili opór doświadczonym drużynom i pokazali prócz umiejętności koszykarskich charakter i wielkie serce do gry. Po tym turnieju reprezentacja SP 7 chłopców na pewno zostanie zapamiętana przez wszystkich obecnych.

autor: Bartłomiej Kryjom