Uczennica klasy IA wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-02-25 | Views: 540

IV Ogólnopolski Konkurs „ Młodzi Artyści na Zamku Suskim” w Suchej Beskidzkiej odbył się w dniach 21-23.02.2020r.

Konkurs skierowany był dla uczniów klas skrzypiec i wiolonczeli Szkół Muzycznych I stopnia. W konkursie wzięło udział 152 uczestników z całej Polski.  Uczennica Kinga Handke zaprezentowała się w dwóch utworach: „Kajtusiu na kucyku” Doroty Obijalskiej oraz w „Polce” Ewy Iwan i zdobyła wyróżnienie w I grupie wiekowej. Organizatorem Konkursu była Szkoła Muzyczna I Stopnia w Suchej Beskidzkiej. Konkurs został objęty także Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Pana Stanisława Lichosyta. Przewodniczącą jury była Ewa Iwan – skrzypaczka, kompozytorka, autorka książek i opracowań dla młodych instrumentalistów. Naczelną ideą wydarzenia jest rozwój talentu muzycznego dzieci, możliwość zaprezentowania umiejętności gry na instrumentach szerokiej publiczności, doskonalenie obycia estradowego, a także propagowanie literatury smyczkowej wśród młodych wykonawców.

Gratulujemy Kindze i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!