Mistrzostwo Szkoły w Koszykówce

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-01-20 | Views: 475

Już drugi rok z rzędu w naszej szkole organizowany jest wewnątrzszkolny turniej koszykarski dziewcząt i chłopców.

Impreza kierowana była do uczniów klas V –VIII. Każdą klasę, która zgłosiła się do turnieju reprezentowało min. 5 dziewcząt oraz 5 chłopców. Mecz składał się z dwóch części – w pierwszej rywalizowały dziewczęta, w drugiej chłopcy danej klasy.

Do turnieju zgłosiło się 13 klas, które zostały podzielone na grupy:

Grupa I – klasy V, grupa II –klasy VI, grupa III – klasy VII, grupa IV – klasy VIII.

W każdej z grup mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Zwycięskie klasy w swojej grupie rywalizowały między sobą przechodząc do finału.

Po rywalizacji grupowej klasy uplasowały się na poszczególnych miejscach:

Grupa I: 1 miejsce – V s, 2 miejsce –V c, III miejsce – V a;

Grupa II: 1 miejsce – VI s, 2 miejsce – VI a, 3 miejsce – VI c, 4 miejsce – VI b;

Grupa III: 1 miejsce – VII s, 2 miejsce – VII b, 3 miejsce – VII a;

Grupa IV: 1 miejsce VIII b, 2 miejsce – VIII c, 3 miejsce VIII a;

Zwycięskie drużyny rywalizowały ze sobą o wejście do wielkiego finału.

Ostatecznie mistrzami szkoły w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców została klasa VIII b! Drugie miejsce przypadło klasie VI s, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy VII s. Tuż za podium uplasowała się klasa V s.

W turnieju wzięło udział ponad 130 uczniów klas V – VIII. Zawodnicy, którzy zajęli I, II oraz III miejsce otrzymali pamiątkowe medale, które zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców za co bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że rywalizacja między-klasowa w koszykówkę wpiszę się w tradycję naszej szkoły  i  w przyszłym roku również odbędzie się turniej o Mistrzostwo Szkoły w Koszykówce!