Spotkanie z poezją

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-12-18 | Views: 538

„Gdy obcujemy ze słowem poetyckim to zawsze jesteśmy w dobrym towarzystwie”.

Eugenia Zawidzka

W ramach realizacji projektu „Połączeni sztuką” w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się spotkanie wielbicieli poezji.

Gościem honorowym grudniowego wieczoru, była ostrowska poetka, autorka książek dla dzieci i dorosłych Eugenia Zawidzka, Małgorzata Konowalska prezes Klubu Seniora „Optymiści”, wicedyrektor Małgorzata Mizerna, bibliotekarz Anna Kubiak, nauczyciele poloniści: Joanna Dryjańska, Aurelia Paczkowska, Danuta Żywica oraz rodzice i uczniowie. Wieczór poezji miał uroczysty i tajemniczy charakter. Uczestnicy spotkania przy blasku świec mieli niebywałą okazję wysłuchania kilku utworów w wykonaniu samej autorki, która przybliżyła im bogaty świat poezji. Podczas wieczornicy młodzi, utalentowani poeci z klas V – VIII  zaprezentowali swoją twórczość literacką, której towarzyszyła prezentacja oryginalnych slajdów. Przedstawiane utwory oceniane były przez jury. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz bibliotekę szkolną wręczyła Eugenia Zawidzka, wicedyrektor szkoły Małgorzata Mizerna oraz bibliotekarz Anna Kubiak. Pomysłodawczyniami tego ciekawego przedsięwzięcia były Elżbieta Bachorska i Violetta Lebda.