„Różnorodność kultur Europy”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-09-28 | Views: 426

W czwartek 26 września uczniowie klasy trzeciej „a” udali się na wycieczkę do Ostrowskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Różnorodność kultur Europy”.

Był to interaktywny spektakl, podczas którego dzieci wyruszyły w podróż w poszukiwaniu największych wartości w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Za pomocą niezwykłej mapy, wspólnie z dziewięcioletnim Kubą odwiedzili Niemcy, Francję, Hiszpanię, Wielką Brytanię i Włochy. Widowisko wywołało wiele emocji i zaskakujących zwrotów akcji. W trakcie interaktywnego spektaklu widzowie stawali się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali słów – kluczy, zaklęć, które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni, przypadkowo uwolnionego przez głównego bohatera. Poszukiwane słowa zostały odnalezione. Zły duch stracił moc, zwyciężyła dobroć, a młodzi widzowie przekonali się jak ważna w życiu jest przyjaźń, miłość, odwaga, humor, a także oni sami - dzieci.

autor: Dorota Lebda