Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-09-04 | Views: 780

Wykształcenie to dobro

W poniedziałek, 2 września 2019 roku po wakacyjnej przerwie po raz pierwszy zadźwięczał szkolny dzwonek.

Na uroczystą akademię inaugurującą nowy rok szkolny 2019/2020 przybyli uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz zaproszeni goście - wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski, kanonik Maciej Wyzujak, radni Rady Miejskiej - Joanna Lisiak, Damian Grzeszczyk, przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Osiedla nr 9, Klubu Seniora „Optymiści”. Dyrektor szkoły Urszula Twardowska w swoim przemówieniu szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych rozpoczynających swoją edukację w „Siódemce”. „… Wiedza i edukacja zdobyte w trakcie nauki w naszej szkole będą paszportem do waszego życiowego sukcesu. A przepustką do sukcesu jest radość z nauki, chęć poznania świata, odkrywanie własnych pasji oraz mocnych stron i rozwijanie ich”.  „…Od 60 lat w naszej szkole kształcimy i wychowujemy nie tylko rozum, ale także serce, nie tylko inteligencję, lecz także charakter. Nie dokonuje się to przez same słowa, lecz przez dobre działanie…”. Była to również okazja do zaproszenia absolwentów i byłych pracowników szkoły na jubileuszowe obchody 60 – lecia placówki. Dzięki współpracy z rodzicami, 2 września na uczniów naszej szkoły czekała wyremontowana szkoła. Zostały odnowione korytarze, wydzielony został sekretariat uczniowski, niektóre sale lekcyjne i świetlica szkolna zostały odświeżone i wyposażone w pomoce dydaktyczne. Placówka będzie posiadała elektroniczny system wejść i wyjść, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów. Uroczystą akademię uświetnił występ przygotowany przez uczniowie klasy VIII b, którzy zaprezentowali swoją wizję szkoły, prezentując zdolności wokalne i recytatorskie. Program nawiązywał również do 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i miał uświadomić młodym ludziom, że pamięć o tamtych wydarzeniach jest ważnym elementem naszej historii. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia, wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!