Osiągnięcia plastyczne w VI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-20 | Views: 620

„Dziecko w folklorze świata” to tytuł VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego w którym wzięły udział młode artystki zajęć plastycznych.

W tegorocznej edycji trzy prace wykonane pod kierunkiem artystycznym Violetty Lebdy zostały nagrodzone. Motywem przewodnim konkursu była popularyzacja kulturowej różnorodności świata. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane ramach X Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK 2019. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor". Patronat honorowy sprawowali: Prezydent Miasta Poznania oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Julianna Grzeszczyk, Wiktoria Depiak oraz Wiktoria Calik stworzyły obrazy w technice pasteli olejnych, inspirowane tradycjami i obyczajami ludowymi na świecie. Takim wspaniałym sukcesem kończy się rok szkolny dla uzdolnionych dziewcząt, które mają w swoim dorobku wiele nagród zdobytych w konkursach plastycznych.

Gratulacje i życzenia sukcesów w następnym roku szkolnym!