Szkolny Konkurs Literacki KAPSUŁA CZASU rozstrzygnięty!

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-16 | Views: 592

Celem konkursu było nie tylko rozwijanie umiejętności literackich dzieci, ale także zachowanie wspomnień o tym, jak wyglądała nasza szkoła, czym interesowali się uczniowie w 2019 roku.

W tym roku  literaci z klas IV-VII mieli za zadanie napisanie pracy na jeden z trzech tematów:opis naszej szkoły, kartka z dziennika, która przedstawiała dzień z życia ucznia Siódemki, list do kolegi lub koleżanki z przyszłości. Zgłoszono dużo prac. Ostatecznie o przyznaniu nagrody zadecydowały: umiejętność zredagowania określonej formy, ciekawe ujęcie tematu i poprawność językowa, a także atrakcyjna forma graficzna. Oficjalne wręczenie dyplomów i upominków odbyło się 14 czerwca. Nagrody główne otrzymali: Aleksandra Rusek, Julia Tomalak,Agata Grobelna, Antonina Kubica, Milena Żurawska, Borys Chlasta i Magdalena Rataj. Wyróżnienie przyznano: Filipowi Berkowskiemu, Zuzannie Gozdowskiej, Filipowi Wawrzyniakowi, Piotrowi Berkowskiemu oraz Oliwii Lisiak. Prace oceniały panie: J.Dryjańska i D. Żywica.

Konkurs przeprowadzono w ramach projektu związanego z działalnością Szkolnego Koła Dziennikarskiego, na który fundusze pozyskało Stowarzyszenie „Czas dla dzieci” z Urzędu Miasta. Zakup nagród wsparła także Rada Rodziców.

Autor: Joanna Dryjańska