Lekcja muzealna z udziałem młodych dziennikarzy z Siódemki

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-11 | Views: 484

17 maja grupa uczniów biorących udział w zajęciach dziennikarskich odwiedziła Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Tym razem przygotowano dla nich zajęcia poświęcone godłu Polski oraz temu, jakie mają znaczenie on i herby miast dla narodu i lokalnych społeczności. Najpierw uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu dotyczącego historii godła i herbu naszego miasta. Zaprezentowano im także to,  jak zmieniał  się wizerunek Orła Białego na przestrzeni lat. Następnie dziennikarze mogli wykazać się  wiedzą na temat tego, w jakich miejscach i na jakich przedmiotach umieszcza się jego wizerunek. Później wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których mieli za zadanie wykonanie godła w formie przestrzennej. Choć na początku zadanie wydawało się nie do zrealizowania, wszyscy się go podjęli i wykonali bardzo ładne prace.

Uczniowie wzięli udział  w lekcji muzealnej w ramach projektu, na który pieniądze z Urzędu Miasta pozyskało Stowarzyszenie „Czas dla dzieci”.

autor: J.Dryjańska