„Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-09-15 | Views: 564

„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w Jubileuszowej akcji „Sprzątanie świata - Polska”.

W tym roku ekologiczne działania przebiegały pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Wspólna lekcja poszanowania środowiska miała na celu inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Corocznie dzięki akcji zbiera się setki ton śmieci. Jednakże liczba odpadów nie maleje, a na miejsce zebranych wyrzucane są kolejne. Sposobem rozwiązania problemu jest zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów, unikaniu tworzenia odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu. W dniu 14 września 2018 roku uczniowie wraz z nauczycielami, sprzątali teren wokół szkoły. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawice oraz worki zebrali pokaźną ilość odpadów. Akcja na rzecz ochrony środowiska jest ważnym elementem edukacji ekologicznej uczniów. Mają oni świadomość oraz poczucie odpowiedzialności za los naszej planety Ziemi. Koordynatorem szkolnych działań była pani Elżbieta Bachorska i Violetta Lebda.