Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Krzysztofa Kolbergera

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-05-15 | Views: 616

Szkoła Podstawowa nr 103 w Warszawie jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kolbergera ,,Czaruję słowami o swoich radościach nie- radościach”.

W tym roku odbyła się jego  XIV edycja i była skierowana do uczniów klas IV- VIII. Honorowy patronat nad wydarzeniem  sprawuje Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań  uczniów poezją, zachęcanie ich do pisania własnych oryginalnych tekstów, doskonalenie umiejętności opowiadania o młodzieńczych emocjach i uczuciach.  W jury konkursu zasiadali: Irena Falska- prezes Fundacji ,,IKA”, Andrzej Matul-  dziennikarz, Ryszard Rembiszewski-  dziennikarz i zespół polonistów Szkoły Podstawowej nr 103 im. Bohaterów Warszawy. Konkurs okazał się sukcesem dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.  III miejsce zajęła Kinga Kaczmarek, wyróżnienie zdobył Michał Grzęda, a specjalne wyróżnienie Fundacji ,,IKA’  przyznano Marcie Popiel. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkich  młodych  artystów z Siódemki łączy to, że  pięknie potrafią opisywać swoje codzienne i niecodzienne przeżycia i że  są uczniami tej samej  klasy- IV a. Wyobraźnia i fantazja to cechy, które kojarzą się z dzieciństwem i młodością.  Życzymy naszym uczniom,  aby nigdy ich nie zatracili i często je wykorzystywali w swojej literackiej twórczości. Opiekunem polonistą nagrodzonych uczniów jest Grażyna Krolek.