Wycieczka edukacyjna klasy VI a

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-05-15 | Views: 523

„Czytanie to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”.

Jarosław Iwaszkiewicz

Biblioteka to bardzo wyjątkowe miejsce.

W ramach obchodów „Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek” uczniowie klasy szóstej „a” wraz z opiekunami p. Violettą Lebdą i p. Sandrą Ratajczak uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie poznali tajniki pracy bibliotekarza, zaznajomili się z funkcjonowaniem Biblioteki Pedagogicznej, korzystania z katalogu elektronicznego oraz zapoznali się z jej księgozbiorem. Poznali Książnicę zarówno z perspektywy czytelnika, jak i bibliotekarza. Mieli niewątpliwą okazję zwiedzenia magazynów z książkami oraz czasopismami, do których to pomieszczeń czytelnicy nie mają wstępu. Poznali układ zbiorów na półkach magazynu ich katalogowania, wyszukiwania i rezerwowania. Młodzież obejrzała najstarsze zbiory biblioteczne, które pochodzą z I połowy XX wieku. Najstarszy wolumin „Pismo Święte” datowany jest na rok 1932. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w tego typu bibliotece i zapewne nie ostatnia.