Lekcja z Filharmonią

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-05-13 | Views: 444

We wtorek 8 maja 2018 roku odbył się  w naszej szkole czwarty koncert edukacyjny z cyklu Lekcja z filharmonią.

Koncert zatytułowany był „Perkusyjne szaleństwo”. Filharmonicy kaliscy zapoznali uczniów klas I – III  z jedną z najbardziej rozbudowanych i zróżnicowanych  grup instrumentów.  Oprócz powszechnie znanych bębnów, kotłów na scenie pojawiły się: bongosy, kastaniety, klawesy, guiro, kabaza, dzwonki, agogo, szejker, tamburino, trójkąt. Szczególnie zachwycił dzieci ksylofon, ma którym przepięknie grał pan Robi. Uczniowie dowiedzieli się, że są instrumenty perkusyjne niemelodyczne , na których zagramy rytmy i melodyczne, na których można zagrać melodię np. dzwonki, ksylofon i inne. To był już ostatni koncert w tym roku szkolnym. Dzięki tym muzycznym audycjom dzieci poznały różne instrumenty, dowiedziały się jak są zbudowane, co jest źródłem dźwięku i jak się na nich gra oraz  wiele innych ciekawych informacji. Nauczyły się również obcowania z żywą muzyką, rozumienia jej i przeżywania.

autor: Maria Kuczer-Dobiszewska