XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2018-05-08 | Views: 536

"Może nad Morze"

Szkoła Podstawowa nr 7 im Generała Józefa  Bema upowszechniając edukację europejską, oraz wartości Unii Europejskiej organizuje corocznie Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej dla szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Działania edukacyjne maja przekazywać rzetelne informacje na temat integrującej się Europy.
Edukacja ma wspierać dziecko w procesie wchodzenia w nową rolę – młodego Europejczyka, przybliżać nieznane, wyjaśniać niezrozumiałe, uczyć aktywności i kreatywności.
W bieżącym roku szkolnym  konkurs odbył się  dnia 7 maja  w Szkole Podstawowej nr 7 im. Generała  Józefa  Bema w Ostrowie Wielkopolskim.
Głównym celem konkursu jest kształtowanie  postaw europejskich, rozwijanie wartości demokratycznych, wychowywanie do życia w tolerancji i poszanowaniu innych kultur.
Tegoroczna inicjatywa związana była z realizacją międzynarodowego program Erasmus + i odbyła się pod hasłem : „ Może nad morze”
Zgodnie z regulaminem konkursu zespoły uczniów ze szkół podstawowych  podjęły rywalizację w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas I-III, oraz klas IV-VI.
W tegorocznej  rundzie konkursowej uczniowie  prezentowali wiedzę z zakresu  geografii, kultury i  zwyczajów państw nadmorskich Rumunii, Turcji, Chorwacji i Portugalii. Uczniowie wykonali  plakaty i foldery ujmujące wspaniałą architekturą i zabytkami wybranych  państw nadmorskich, zaprezentowali oferty turystyczne oraz zabytki. Doskonaląc  umiejętności językowe uczniowie przygotowali również  piosenkę w języku obcym.
Biorąc pod uwagę wkład pracy ucznia, oryginalność pomysłu i  kreatywność  komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:
I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Szkoła Podstawowa  nr 13  w Ostrowie Wlkp.
II miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7  w Ostrowie  Wlkp.
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9  w Ostrowie Wlkp.
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr  9 w Ostrowie Wlkp.
II miejsce wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej nr  14 w Ostrowie Wlkp.
III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr  11 w Ostrowie Wlkp.
Poprzez uczestnictwo w działaniach związanych z Unią Europejską uczniowie mają szansę przyczynić się do tworzenia bardziej solidarnego społeczeństwa oraz promowania aktywnych postaw obywatelskich a warunkiem sukcesu jest korzystanie z ich ogromnych ambicji entuzjazmu i poświęcenia. Wszystkim uczniom gratulujemy a nauczycielom zaangażowanym w propagowanie wartości Unii Europejskiej serdecznie dziękujemy.

Galeria- zobacz