Finaliści BAZGROŁA 2018 ze Szkoły Podstawowej nr 7

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-05-08 | Views: 567

BAZGROŁ to Ogólnopolski Konkurs Literacko- Plastyczny.

W tym roku zorganizowany był po raz dziewiąty. Jego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży, promocja książki, rozwijanie talentów pisarskich. Organizatorem wydarzenia jest Portal Kulturalny duże Ka i Papierowy Pies. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Uczestnicy konkursu mogą przedstawiać różnorodne formy twórcze: książki artystyczne, oryginalne teksty literackie, gry planszowe, komiksy i lustracje do tekstów. W składzie jury tegorocznej edycji znaleźli się: Grzegorz Kasdepke- pisarz, Magdalena Witkiewicz- pisarka, Nikola Jaworowska- Duchlińska- ilustratorka książek, Dorota Lipińska- pisarka i koordynatorka Festiwalu Literatury dla Dzieci, Jerzy Owsiak- dziennikarz i działacz charytatywny, Grzegorz Raczek- redaktor naczelny Portalu Duże Ka i Papierowy Pies, organizator Bazgroła. W tym roku na konkurs nadesłano ponad 800 różnorodnych  prac. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 licznie wzięli udział w Bazgrole 2018. Organizatorzy ogłosili listę finalistów konkursu. Znalazło się wśród nich sześć uczennic z ostrowskiej Siódemki: Wiktoria Bartkowiak, Faustyna Blandzi,  Kinga Kaczmarek, Gabriela Krakowska, Marta Szymczak i Natalia Pokrywa. Szkoła Podstawowa nr 7 została zakwalifikowana do grupy pięciu ,, Najbardziej zabazgrolonych placówek” w Polsce. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 19 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych pomysłów, podziwiamy ich wyobraźnię twórczą i pracowitość! BAZGROŁ to konkurs dla oryginałów, marzycieli i dzieci z pasją. Teksty napisane i zilustrowane przez uczniów z Ostrowa Wielkopolskiego zwróciły uwagę jury i to umacnia wiarę, ż mamy bardzo zdolną młodzież. Uczniowie wykonali swoje prace pod kierunkiem polonistki Grażyny Krolek.

autor: Grażyna Krolek