Współpraca międzynarodowa

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2018-04-24 | Views: 473

Erasmus 2018

W dniach 15-20 kwietnia 2018 czwórka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim wraz z opiekunami uczestniczyła w spotkaniu projektu Erasmus + „No place for hate” w szkole Alec Hunter Academy w Braintree, w Wielkiej Brytanii.

W dniach 15-20 kwietnia 2018 czwórka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim (Igor Kaczmarek, Max Linkowski, Oliwia Kuroszczyk i Julia Tomalak) wraz z opiekunami (Moniką Dryjańską i Danutą Żywicą) uczestniczyli w spotkaniu projektu Erasmus + „No place for hate” w szkole Alec Hunter Academy w Braintree, w Wielkiej Brytanii.
Wyspy brytyjskie okazały się bardzo przyjazne. Powitały gości piękną słoneczną pogodą i niespotykanymi o tej porze roku wysokimi temperaturami, które utrzymały się przez cały pobyt. W spotkaniu brały udział również delegacje ze szkół w Portugalii, Chorwacji, Turcji i Rumunii. Podczas wymiany polscy uczniowie zakwaterowani byli u brytyjskich rodzin. Dzięki temu mogli poznać życie swoich rówieśników, wspólnie spędzać wieczory na parku trampolin czy lokalnej restauracji oraz doskonalić swoje umiejętności językowe w rozmowach z „native speakerami”
Po poniedziałkowym oficjalnym powitaniu, wymianie doświadczeń dotyczących realizacji projektu przedstawieniu przygotowanych prezentacji i spacerze po szkole, uczestnicy wymiany udali się na zwiedzanie ratusza oraz miejscowości. We wtorek podziwiali Londyn ( królewskie klejnoty w Tower of London, spacerowali po London Bridge, oglądali Parlament, remontowanego Big Bena i szklano-aluminiowe City). W środę zwiedzili średniowieczny zamek Farnham i opalali się na usłanej kamyszkami, typowej brytyjskiej plaży. W czwartek udali się do Cambridge, by pospacerować po drugim najstarszym i najsłynniejszym miasteczku akademickim na świecie. Płynęli również tratwami, które umożliwiły podziwianie stylowych budynków i budzącej się do życia przyrody. W piątek z wielkim żalem uczniowie pożegnali się ze swoimi gospodarzami i udali się na lotnisko, by szczęśliwie wrócić do stęsknionych rodziców. Wszyscy uczestnicy spotkania twierdzą, że była to jedna z najciekawszych i najbardziej pouczających przygód w ich życiu.

Galeria- zobacz