Wymiana Międzynarodowa 2018

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2018-03-28 | Views: 670

Wizyta uczniów i nauczycieli z Włoch

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny gościli grupę uczniów i nauczycieli  z zaprzyjaźnionej szkoły w miejscowości Rho we Włoszech.

Wizyta partnerska odbyła się w ramach współpracy międzynarodowej pomiędzy szkołami, która trwa już od 8 lat. Podczas wizyty, która odbyła  się w dniach 19 – 26 marca br., grupa 11 uczniów i 2 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej  w Rho koło Mediolanu  poznała nie tylko naszą szkołę i miasto oraz wzięła udział w wielu ciekawych zajęciach, ale także miała okazję zwiedzić stolicę Polski podczas trzydniowej wycieczki. Program tegorocznej wizyty obejmował między innymi zwiedzanie Ostrowa, zajęcia kulturowe, językowe i  komputerowe.  Jednak głównym punktem tegorocznej wizyty była trzydniowa wycieczka do Warszawy. Uczniowie odwiedzili Centrum Kopernika, Zamek Królewski, Muzeum Chopina, spacerowali po Starym Mieście, Warszawskich Łazienkach i Krakowskim Przedmieściu.
Jak co roku, w projekt zaangażowali się rodzice uczniów z SP7, którzy chętnie gościli w swoich domach uczniów z Włoch. W tegorocznym projekcie uczestniczyli uczniowie klas V i VI: Mateusz Gumienny, Anna Walczak, Zofia Witek, Julia Tomalak, Mateusz Kłakulak, Nikodem Szukalski,  Oliwia Kuroszczyk, Igor Kaczmarek, Zuzanna Greber, Max Linkowski i Franciszek Pluciński, którzy przyjęli  zagranicznych gości.
 Należy podkreślić, że długoletnia, owocna współpraca może być kontynuowana głównie dzięki ogromnej gościnności i poświęceniu rodziców z Polski i Włoch, a także wsparciu dyrekcji zaprzyjaźnionych szkół.
Koordynatorami  wymiany byli  nauczyciele języka obcego:  Krzysztof Stec i Ewa Bartczak

galeria- zobacz