Nagrody w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-25 | Views: 711

Gala Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”, miała miejsce 23 marca 2018 roku.

Konkurs, którego tegorocznym motywem przewodnim była działalność Polaków w Bretanii, zorganizował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom odbyło się podczas XXII Targów Edukacyjnych, w trakcie, których można było poznać bretańskie ślady naszych wielkich rodaków, a to dzięki wystawie najlepszych prac plastycznych. Uczestnicy przedsięwzięcia mieli za zadanie w twórczy sposób zaprojektować pocztówkę, jaką chcieliby otrzymać z Bretanii. Konkurs przebiegał w II etapach. Oceny prac I etapu konkursu dokonała komisja powołana przez Dyrektora Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kaliszu. W rezultacie prace uczniów naszej szkoły zostały zakwalifikowane do II etapu. Kapituła Konkursu w skład, której weszli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu nagrodziła i wyróżniła uczniów Szkoły Podstawowej nr 7. Przez bogactwo środków wyrazu stworzone zostały, budzące podziw obrazy, z bogactwem wizerunków, które ukazywały wybitnych, sławnych Polaków. Uroczystość odbyła się z udziałem Gościa Honorowego Christophe Paoli, Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej w Ambasadzie Francji w Polsce, Marszałek Marzeny Wodzińskiej członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, przedstawicieli Departamentu Edukacji i  Kuratorium Oświaty. Nagrody zostały wręczone przez Ambasadzie Francji oraz Marszałek Marzenę Wodzińską. Wychowanki Violetty Lebdy z klasy szóstej „a” po raz kolejny udowodniły, że ich prace plastyczne są niezwykłe. Natalia Pokrywa zajęła II miejsce, natomiast wyróżnienie trafiło do Wiktorii Dołżonek. Należy wspomnieć, że w ubiegłym roku, w tym samym konkursie Natalia i Wiktoria zostały również nagrodzone. Część oficjalną zakończy wspólnie wykonany taniec francuski. Konkurs był dla uczniów wspaniałą okazją do konfrontacji własnych umiejętności plastycznych z dokonaniami innych uczestników oraz źródłem wymiany doświadczeń.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim radości z odkrywania twórczych pasji.