XX edycja Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-25 | Views: 597

„Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki,  którą kochasz”

Janusz Korczak

To już XX edycja Konkursu Ortograficznego, który skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych.

Celem konkursu jest promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Konkurs składa się z kilku etapów. Etap I to eliminacje szkolne, które odbyły się w macierzystych placówkach. Na tym etapie w naszej szkole spotkali się również uczniowie klas drugich i trzecich. Do II etapu konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły. Dzieci pisały dyktando ortograficzne i musiały wykazać się dużą czujnością ortograficzną, aby popełnić jak najmniej błędów.

W dniu 6 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje międzyszkolne. O tytuł Mistrza Ortografii ubiegały się również uczennice naszej szkoły. Ninie Patryniak z klasy III d udało się przejść do finału konkursu, który odbędzie się 28 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

autor: Iwona Kasperek