Powitanie Wiosny !

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-25 | Views: 892

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie klas I-III spotkali się na hali sportowej, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę.

Ubrani w kolorowe  stroje, z uśmiechem na twarzach wysłuchali informacji o tradycji związanej z obrzędami powitania wiosny. Dowiedzieli się o Marzannie oraz dlaczego dziś nie palimy słomianej kukły. Następnie obejrzeli inscenizację „Rzepki”, którą przygotowali uczniowie klasy I A. W czasie przedstawienia z radością wspomagali narratorów i powtarzali znane wersy utworu Jana Brzechwy. Podczas spotkania wykonywali zadania przygotowane przez Mały Samorząd. Dwuosobowe zespoły z poszczególnych klas ozdabiały sylwety motyli i z dumą reprezentowały swoje dzieła w wiosennym korowodzie. Był też czas na zagadki i łamigłówki. Każda klasa z niewielką pomocą wychowawczyń układała z przygotowanych liter  hasła  związane z nową porą roku. Nie obyło się bez odśpiewania wiosennej piosenki, której refren „ szuru szuru, rach ciach buch, miotły w dłoń, pędzle w ruch” doskonale nadawał się do interpretacji ruchowej. W radosnym nastroju z okrzykami powitania wiosny powrócili do klas. W wiosennych zmaganiach towarzyszyła uczniom pani wicedyrektor Bogna Roszyk oraz panie wychowawczynie. Spotkanie zostało przygotowane przez opiekunki Małego Samorządu Dorotę Lebdę i Alicję Baranek.

autor: Dorota Lebda