Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-01 | Views: 630

Wielki sukces, piękne nagrody dla Natalii Pokrywy!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim.

Konkurs nawiązywał do 100. rocznicy powstania Republiki Ostrowskiej i wybuchu powstania wielkopolskiego. Celem zadania było włączenie się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, utrwalanie postaw patriotycznych wśród młodzieży i upamiętnienie zwycięskiego zrywu Wielkopolan w 1918 roku. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej. Patronat nad projektem objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i senator RP Łukasz Mikołajczyk. W konkursie wzięła w udział młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. W czwartek 1 marca w Szkole Podstawowej nr 2 nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu. Wśród zaproszonych gości byli: Wicewojewoda Wielkopolski  Marlena Maląg, sanator Łukasz  Mikołajczyk, Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak i radni miasta. W uroczystości brali udział uczniowie ostrowskich szkół i nauczyciele. Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowały uczennice: Natalia Pokrywa i Wiktoria Klupieć. Natalia zdobyła I miejsce w kategorii plastycznej za plakat na temat powstania wielkopolskiego. Jury konkursu bardzo wysoko oceniło plakat za jego oryginalność i niezwykłą staranność wykonania. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i dyplomy.