W magicznym świecie Harrego Pottera

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-02-26 | Views: 586

Dnia 19 lutego 2018 roku w ramach spotkania „Ferie z książką”, w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 odbyła się akcja czytelnicza z jedną z najpopularniejszych serii książek dla dzieci i młodzieży- „Harry Potter” J.K. Rowling.

Na miłośników Harrego Pottera czekało wiele zajęć i atrakcji. Odbył się m.in. quiz z wiedzy o serii z nagrodami. Uczniowie mogli stworzyć własne różdżki i czarodziejskie kapelusze oraz prace plastyczne, na których ukazały się ulubione postacie z serii o Harrym Potterze. Nie zabrakło również lekcji zaklęć. Całą akcję zamykał kącik czytelniczy, gdzie wspólnie czytaliśmy najciekawsze rozdziały serii o niezwykłym czarodzieju. Celem zajęć było rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów w czasie wolnym od szkoły oraz rozmowy na temat ich zainteresowań czytelniczych, a także pogłębianie tych zainteresowań.

autor: Sandra Ratajczak