Sukces Dominika Dąbkiewicza w konkursie fotograficznym „Matematyka w obiektywie”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-01-11 | Views: 577

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim- Dominik Dąbkiewicz został wyróżniony  w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w obiektywie".

Praca Dominika została dostrzeżona spośród 15817 dostarczonych prac z całego świata i została nominowana do wystaw krajowych i międzynarodowych. Konkurs jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Organizatorem  w Polsce jest Studenckie Koło Naukowe młodych Dydaktyków Matematyki przy Uniwersytecie Szczecińskim, Oddział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Instytut Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii i przypisaniu jej nazwy związanej z matematyką. Dominik został doceniony za wykonanie zdjęcia pt. „ Świetlny Stożek”. Zdjęcie jest efektem eksperymentów z wyważarką do kół i paskami LED. Pasek z diodami LED znajdujący się na skośnie ułożonej listwie i obracający się z dużą prędkością pozwolił na wykonanie zdjęcia przedstawiającego stożek zbudowany ze świetlnych okręgów.

Dominikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Marta Przybylska.

Zachęcamy do oglądania wyróżnionych prac konkursowych na stronie: http://mwo.usz.edu.pl/galeria-2017/