Siódemka z tytułem Najaktywniejszej Szkoły ogólnopolskiego konkursu „Otwarta Firma”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-01-11 | Views: 509

Młodzież chętnie uczy się od praktyków

Szkoła Podstawowa nr 7 po raz kolejny wzięła udział w programie „Otwarta Firma”.

Ideą programu jest wspieranie przedsiębiorczych postaw i inicjatyw  wśród młodych ludzi. Poprzez nawiązanie bezpośredniej współpracy z licznymi przedsiębiorstwami z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic młodzież miała okazję zobaczyć, jak działa firma jak skutecznie nią zarządzać, z jakimi przeszkodami spotykają się przedsiębiorcy, Poznali aspekty pracy na różnych stanowiskach oraz dowiedzieli się, jak firmy prowadzą rekrutację oraz jak stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Projekt umożliwił uczniom podniesienie poziomu wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu edukacji ekonomicznej i zasad gospodarki. Dla firm i instytucji realizujących projekt była to możliwość promocji przedsiębiorstwa oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli w realizację przedsięwzięcia, nasza szkoła otrzymała tytuł „Najaktywniejszej Szkoły 2016” w kategorii klas IV – VI w ogólnopolskim konkursie towarzyszącemu projektowi „Otwarta firma”. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.