Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-22 | Views: 684

W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku w świątecznej scenerii odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I – VI. Młodzi wokaliści występowali w dwóch grupach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI. Wśród występujących znaleźli się też chłopcy, którzy  kolędy wykonali w wersji wokalno – instrumentalnej. Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: pani wicedyrektor Małgorzata Mizerna, siostra Lucyna Bieńkowska i pan Michał Szpajda. Poziom wykonawców był bardzo wysoki. Członkowie komisji, po wnikliwej debacie, w kategorii klas młodszych I miejsce przyznali Helenie Popiel z klasy 1a, II miejsce – Bartoszowi Jaśkiewiczowi z klasy 1b, a  III miejsce przypadło Zuzannie Dębowej z klasy 1b.  Spośród uczniów klas IV –VI, I miejsce zajęła Marta Popiel z klasy 4a, II miejsce – Maria Kupczyk z klasy 6d, a III miejsce zostało przyznane Wiktorii Dołżonek z klasy 6a. W czasie obrad komisji utalentowani uczniowie mogli zaprezentować  widowni swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Zwycięzcom składamy gratulacje. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowanie przez Radę Rodziców naszej szkoły. Laureatki obu kategorii reprezentować będą naszą szkołę w  Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Życzymy im sukcesu!

Konkurs przygotowały panie: Justyna Wojtkowiak i Maria Kuczer – Dobiszewska.

autor: Maria Kuczer – Dobiszewska.