"Zabytek w mojej okolicy" - konkurs rozstrzygnięty

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-13 | Views: 990

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Poznaniu ogłosił wyniki konkursu plastycznego, który przeznaczony był dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na zabytki w ich najbliższym otoczeniu, miejscu ich zamieszkania lub najbliższej okolicy. Wśród przedstawionych plastycznie obiektów zabytkowych zdecydowanie przeważała architektura sakralna i rezydencjonalna . Pojawiły się też  zabytki techniki . Przyznane zostały 3 nagrody główne oraz 14 wyróżnień.                                                                            Uczennica Wiktoria Klupieć  z klasy VI a otrzymała nagrodę główną za pracę „ Wieża ciśnień w Ostrowie Wielkopolskim”. Wyróżnienie otrzymały Marta Kaczmarek z klasy VI b  za pracę „Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim” i Natalia Pokrywa z klasy VI a „Synagoga Ostrowska”. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczennice otrzymały 11 grudnia br. Ponadto  wszystkie nagrodzone prace oraz część wyróżnionych zostały umieszczone w kalendarzu wydanym przez organizatora konkursu.

Uczennicom serdecznie gratulujemy wspaniałych nagród i zainteresowań tematyką zabytków naszego miasta.

autpr: Marzena Czapracka