Pyszna wycieczka

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-11 | Views: 586

W dniu 11 grudnia uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Bogną Roszyk oraz Panią Sandrą Ratajczak mieli okazję uczestniczyć w rewelacyjnych warsztatach lukrowania pierników w restauracji Rodzinka Cafe.

Po dotarciu na miejsce, na uczniów czekał przygotowany stół ze świątecznymi piernikami. Przy akompaniamencie bożonarodzeniowych kolęd dzieci zaczęły lukrować i przyozdabiać pierniki. Do tych czynności do dyspozycji miały lukier w wielu kolorach oraz przeróżnego rodzaju posypki; od wielobarwnych kółek, przez złote i srebrne perełki aż po białe śnieżynki. Dzieci polukrowały swoje  pierniki, które potem pięknie opakowane zabrały do domu. Podczas pobytu w restauracji był również czas na zabawę, na zakończenie której dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Lukrowanie pierników to świetny pomysł na spędzenie w miłej atmosferze czasu z rodziną i przyjaciółmi. Tę czynność możemy również zaproponować dzieciom, jako formę rozwijania wyobraźni i zdolności manualnych. Z restauracji wszyscy wyszli ze szczerą nadzieję, że osobiście polukrowane pierniki napełnią ciepłem serca naszych najbliższych. Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią dziękują Pani Agnieszce Sip, która pomogła w organizacji pysznej wycieczki.

autor: Bogna Roszyk