,,WIZYTA STRAŻAKA”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-11-26 | Views: 488

W piątek 24 listopada, na zaproszenie klasy IIa przybył na zajęcia  rodzic, Pan Maciej Wojciechowski- strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klasy IIb. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda mundur strażacki oraz na czym polega praca strażaka. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, nie brakowało także istotnych pytań  m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną.  Przypomniane zostały uczniom wszystkie numery alarmowe: 112, 999, 998, 997oraz sposób prawidłowego wzywania pomocy. Uczniowie wykazali się znajomością tych numerów alarmowych. Ostatnim elementem spotkania było szkolenie z udziałem fantoma, strażak zaprezentował uczniom krok po kroku jak należy udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, co jest niezmiernie ważną czynnością, nierzadko ratującą życie. Dzieci chętnie przejmowały role ratowników. Odważna część uczniów miała okazję sama wykonać na fantomie masaż serca oraz wykonać opatrunek. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie...