Ostrowskie obchody Święto Drzewa

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-10-15 | Views: 665

"Zostaw Ziemię swoim następcom"

Drzewo-Przyjaciel

W niedzielę 15 października 2017 roku w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami przyrody Małgorzatą Wieczorek i Violettą Lebdą uczestniczyli w Miejskim Święcie Drzewa. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem Drzewo-Przyjaciel.  Prezydent Miasta Beata Klimek wraz z uczniami zasadzili swoje drzewo. Najważniejszym punktem uroczystości było posadzenie przez szóstoklasistów drzewa naszej szkoły. Podczas ekologicznego spotkania ostrowianie otrzymali bezpłatnie sadzonki drzew oraz cebulki kwiatów. Dla młodszych mieszkańców zostały przygotowane gry i zabawy ekologiczne. Udział w tegorocznej akcji był znakomitą okazją do propagowania idei ekologicznych wśród ostrowian.