W trosce o bezpieczeństwo uczniów

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-10-03 | Views: 713

Próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o bezpieczeństwo uczniów został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy.

Połączony został z ewakuacją uczniów, pracowników szkoły oraz przedszkola. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejetności zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Alarm prowadzili strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego. Po sprawnym opuszczeniu sal, strażacy sprawdzili pomieszczenia, a koordynator akcji spisał stan liczebny poszczególnych klas, aby sprawdzić, czy jakiś uczeń nie pozostał w szkole lub przedszkolu. Dyrektor szkoły Urszula Twardowska podkreśliła celowość i wagę przeprowadzania akcji ratowniczej.

To była tylko próba, ale jest ona niezwykle ważna i może okazać się bezcenna w chwilach prawdziwego zagrożenia.