Europejski Dzień Języków Obcych 2017

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2017-10-03 | Views: 612

Szkolne Obchody DJO

Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy – organizację, która reprezentuje 800 mln Europejczyków z 47 krajów.

W przygotowanie obchodów zaangażowane są liczne instytuty i stowarzyszenia działające w sektorze kultury i nauki języków, uniwersytety, a także szkoły. Od czasu jego ustanowienia w roku 2001, który ogłoszono Europejskim Rokiem Języków, Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku.
W szkołach, na wieczorowych kursach, w trakcie spotkań ze znajomymi albo samotnie w domowym zaciszu – to, jak Europejczycy będą się uczyć obcych języków, nie ma najmniejszego znaczenia. Ważny jest zapał i świadomość czekających korzyści. Wydarzenia organizowane podczas obchodów tego święta   mają uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie.
W naszej szkole już od kilku lat organizowany jest w  Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W tegorocznej inicjatywie uczestniczyli uczniowie klas 4-6, którzy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę  ze znajomości państw europejskich- partnerów szkoły w międzynarodowym projekcie Erasmus. W tym roku  postawiliśmy na zastosowanie narzędzi TIK we wspólnej zabawie edukacyjnej a tym samym  czynne uczestnictwo uczniów w specjalnie dla nich przygotowanym Quzie Kahoot.
 Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom iż uczenie się języków i poznawanie innych kultur pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.
galeria- zobacz